Konačni rezultati i tabele EP za rukometaše
FINALE (ZAGREB) | ||
Španija - Švedska 29:23 (12:14) |
ZA 3. MESTO (ZAGREB) | ||
Francuska - Danska 32:29 (17:14) |
POLUFINALE (ZAGREB) | ||
Francuska - Španija 23:27 (9:15) | ||
Danska - Švedska 34:35 p. p. (27:27, 14:16) |
GRUPA 1 (ZAGREB) | |||||||
REZULTATI - 1. kolo: Srbija - Norveška 27:32 (17:17), Hrvatska - Belorusija 25:23 (15:12), Švedska - Francuska 17:23 (8:10). 2. kolo: Hrvatska - Norveška 32:28 (17:15), Srbija - Francuska 30:39 (12:19), Švedska - Belorusija 29:20 (16:11). 3. kolo: Srbija - Belorusija 27:32 (11:16), Švedska - Norveška 25:28 (11:12), Hrvatska - Francuska 27:30 (13:19). |
|||||||
Reprezentacija | U | Po | N | Pz | GR | B | |
1. Francuska | 5 | 5 | 0 | 0 | 156:130 | 10 | |
2. Švedska | 5 | 3 | 0 | 2 | 136:127 | 6* | |
3. Hrvatska | 5 | 3 | 0 | 2 | 147:138 | 6 | |
4. Norveška | 5 | 3 | 0 | 2 | 152:144 | 6 | |
5. Belorusija | 5 | 1 | 0 | 4 | 128:146 | 2 | |
6. SRBIJA | 5 | 0 | 0 | 5 | 131:165 | 0 | |
* Švedska je u polufinalu zbog najboljeg gol razlike u trouglu sa Hrvatskom i Norveškom. Šveđani imaju gol razliku +1, Hrvati 0, a Norvežani -1. Legenda: U - broj odigranih utakmica, Po - pobeda, N - nerešeno, Pz - poraz, GR - gol razlika, B - bodovi. |
GRUPA 2 (VARAŽDIN) | |||||||
REZULTATI - 1. kolo: Nemačka - Češka 22:19 (9:10), Slovenija - Danska 28:31 (14:16), Makedonija - Španija 20:31 (6:15). 2. kolo: Nemačka - Danska 25:26 (9:8), Slovenija - Španija 31:26 (13:12), Makedonija - Češka 24:25 (13:11). 3. kolo: Slovenija - Češka 26:26 (11:12), Makedonija - Danska 20:31 (12:12). |
|||||||
Reprezentacija | U | Po | N | Pz | GR | B | |
1. Danska | 5 | 4 | 0 | 1 | 140:123 | 8 | |
2. Španija | 5 | 3 | 0 | 2 | 142:118 | 6 | |
3. Češka | 5 | 2 | 1 | 2 | 113:131 | 5 | |
4. Nemačka | 5 | 1 | 2 | 2 | 124:126 | 4 | |
5. Slovenija | 5 | 1 | 2 | 2 | 134:133 | 4 | |
6. Makedonija | 5 | 1 | 1 | 3 | 115:135 | 3 | |
RASPORED - 3. kolo (24. januar): Nemačka - Španija (20.30). Legenda: U - broj odigranih utakmica, Po - pobeda, N - nerešeno, Pz - poraz, GR - gol razlika, B - bodovi. |
GRUPA A (SPLIT) | |||||||
REZULTATI - 1. kolo: Švedska - Island 24:26 (8:15), Hrvatska - Srbija 32:22 (14:9). 2. kolo: Švedska - Srbija 30:25 (16:10), Island - Hrvatska 22:29 (13:14). 3. kolo: Srbija - Island 29:26 (12:12), Hrvatska - Švedska 31:35 (12:17). |
|||||||
Reprezentacija | U | Po | N | Pz | GR | B | |
1. Švedska | 3 | 2 | 0 | 1 | 89:82 | 4 | |
2. Hrvatska | 3 | 2 | 0 | 1 | 92:79 | 4 | |
3. SRBIJA | 3 | 1 | 0 | 2 | 76:88 | 2 | |
4. Island | 3 | 1 | 0 | 2 | 74:82 | 2 | |
Legenda: U - broj odigranih utakmica, Po - pobeda, N - nerešeno, Pz - poraz, GR - gol razlika, B - bodovi. |
GRUPA B (POREČ) | |||||||
REZULTATI - 1. kolo: Belorusija - Austrija 27:26 (14:12), Francuska - Norveška 32:31 (15:17). 2. kolo: Austrija - Francuska 26:33 (12:17), Norveška - Belorusija 33:28 (15:12). 3. kolo: Francuska - Belorusija 32:25 (14:11), Norveška - Austrija 39:28 (18:14). |
|||||||
Reprezentacija | U | Po | N | Pz | GR | B | |
1. Francuska | 3 | 3 | 0 | 0 | 97:82 | 4 | |
2. Norveška | 3 | 2 | 0 | 1 | 103:88 | 4 | |
3. Belorusija | 3 | 1 | 0 | 2 | 80:91 | 2 | |
4. Austrija | 3 | 0 | 0 |
3 |
80:99 | 0 | |
Legenda: U - broj odigranih utakmica, Po - pobeda, N - nerešeno, Pz - poraz, GR - gol razlika, B - bodovi. |
GRUPA C (ZAGREB) | |||||||
REZULTATI - 1. kolo: Nemačka - Crna Gora 32:19 (17:9), Makedonija - Slovenija 25:24 (11:11). 2. kolo: Slovenija - Nemačka 25:25 (15:10), Crna Gora - Makedonija 28:29 (16:15). 3. kolo: Nemačka - Makedonija 25:25 (12:11), Crna Gora - Slovenija 19:28 (13:14). |
|||||||
Reprezentacija | U | Po | N | Pz | GR | B | |
1. Makedonija | 3 | 2 | 1 | 0 | 79:77 | 5 | |
2. Nemačka | 3 | 1 | 2 | 0 | 82:69 | 4 | |
3. Slovenija | 3 | 1 | 1 | 1 | 77:69 | 3 | |
4. Crna Gora | 3 | 0 | 0 | 3 | 66:89 | 0 | |
Legenda: U - broj odigranih utakmica, Po - pobeda, N - nerešeno, Pz - poraz, GR - gol razlika, B - bodovi. |
hhh
GRUPA D (VARAŽDIN) |
||||||
REZULTATI - 1. kolo: Španija - Češka 32:15 (16:9), Danska - Mađarska 32:25 (14:12). 2. kolo: Mađarska - Španija 25:27 (12:13), Češka - Danska 28:27 (15:16). 3. kolo: Češka - Mađarska 33:27 (15:11), Španija - Danska 22:25 (13:14). |
||||||
Reprezentacija | U | Po | N | Pz | GR | B |
1. Španija | 3 | 2 | 0 | 1 | 81:65 | 4 |
2. Danska | 3 | 2 | 0 | 1 | 84:75 | 4 |
3. Češka | 3 | 2 | 0 | 1 | 76:86 | 4 |
4. Mađarska | 3 | 0 | 0 | 3 | 77:92 | 0 |
Legenda: U - broj odigranih utakmica, Po - pobeda, N - nerešeno, Pz - poraz, GR - gol razlika, B - bodovi. |