Četvrtak 02.05.2013.
19:43
Mondo

Farma: Kako vas, bre, nije sramota?!

Okupljeni "farmeri" pričaju o značenju 1. maja
 

Ako se onim mlađima i može oprostiti, mada pretpostavka je da su išli bar u osnovnu školu, onim starijima bi trebalo dati neku kaznu! Sreća, po Ekrema, pa se nije dobrovoljno prijavio za zadatak.

Evo šta su pojedini farmeri ispričali o Prvom maju:

Aki: "Ono što ja znam je ovo. Ustaju rano, rašire šatore, okreću se prasići, POSTI SE NEKAD. Evo znam i da se ne unosi badnjak u kuću".

Ljuba: "Koliko ja znam, 1. maj je uvek neradan dan, što je simbolično za Dan rada. Nikad mi to neće biti jasno, kako je neradan Praznik rada. Naravno, Srbi kao Srbi ga slave dva, tri, možda i četiri dana. Provodi se u krugu dragih ljudi. Znam da se slavi više od 30 godina, znam kad sam bila mala da se slavilo i tada".

Ša: "Prvi maj se slavi 1. maja, to je definitivno. Ljudi vole da se opiju taj dan, da bauljaju, niko ništa ne radi. Ja volim sa drugarima volim da odem negde da zaroštiljam, eto, otprilike, to je ono što ja znam o Prvom maju. Niko mi nije ni pričao o tome, ja sam to počeo da praktikujem sa drugarima, odemo u prirodu, da se opustimo i opijemo. Dakle, praznik da se opustimo i rasteretimo".

Vesna Rivas: "Taj dan je nastao u doba komunizam i posvećen je radničkoj klasi. Tog dana se radnici sakupljaju i proslavljaju u mnogim državama sveta, rano izjutra se okupljaju pored reka, u šumama...".

Radojka: "Prvi maj je Praznik rada".

Goca Božinovska: "Prvi maj je počeo da se slavi za vreme Tita. To je posle rata bilo ono obnavljanje zemlje, to su bile radne akcije, bile su... eto, tako je i proglašen 1. maj kao Praznik rada".

Filip Mitrović: "Ja sam mlad i znam da se tog dana ne radi. Veče pre se ide da se pale logorske vatre, ništa bitno".

Miki Mećava: "Sećam se vremena kad su se nosile pionirske marame, slavi se u više zemalja, pogotovo u bivšoj Jugoslaviji, nije se radilo... U mnogim zemljama se slavi, ali naročito u Rusiji i u Nemačkoj, Karl Marks. Suština je ta da je to Praznik rada, da se u školama obeležavalo, pravile su se priredbe, po celoj Jugoslaviji i značajna glasila, kao 'Dnevnik', bila su ceo dan posvećena tome".


2024 © - Vesti online