0
Subota 15.05.2010.
21:50

Srbi doneli Pro Reku evropsku titulu

Vaterpolisti italijanskog Pro Reka osvojili su titulu šampiona Evrope, pošto su u finalu pregazili kotorski Primorac rezultatom 9:3 (0:2, 3:1, 3:0, 3:0).

Kotorani su mnogo bolje počeli meč i, nalik Partizanu, poveli su 2:0. To je bio i rezultat prve četvrtine. U drugom delu Italijani su uspeli da se vrate u meč i dođu do izjednačenja na poluvremenu - 3:3.

Pro Reko je u drugom poluvremenu furioznom igrom prosto deklasirao Primorac, koji nije uspeo da odbrani titulu osvojenu prošle godine u Rijeci. Najbolji podatak o nemoći Primorca govori da nisu uspeli da postignu gol u drugom poluvremenu, a u celoj utakmici imali su igrača više čak 15 puta, a iskoristili su samo dve takve prilike. Sa druge strane, Pro Reko je bio daleko uspešniji sa skorom 11/6.

Pro Reko je do nove titule prvaka Evrope predvodio Vanja Udovičić, koji je postigao četiri gola, sva četiri u drugom poluvremenu, kao i fenomenalni golman Tempesti koji je imao čak 14 odbrana. Filip Filipović je postigao dva gola, a po jednom su se upisali Damir Burić, Alesandro Kalkatera i Giljermo Molina Rios.

U timu Primorca po jedan gol su postigli Darko Brguljan, Gergelji Kiš i Dragan Drašković.

Pro Reku je ovo šesta titula šampiona Evrope, prva posle 2008. godine, po čemu se izjednačio sa Partizanom na drugom mestu najtrofejnijih evropskih ekipa. I dalje je najtrofejnija zagrebačka Mladost sa sedam titula prvaka Starog kontinenta.