Nedelja 08.12.2013.
10:47
Vesti A

NHL: Zdeno Čara junak Boston, Lučić asistent

Hokejaši Bostona posle fantastičnog preokreta slavili u derbiju protiv Pitsburga - 3:2.

Slavlje kapitena: Zdeno Čara

Gosti su u poslednja dva minuta utakmice ušli sa prednošću od 2:1. Tačno minut ipo pre kraja Milan Lučić i Džerom Iginla omogućili su Davidu Krejčiju da postigne izjednačujući gol. A, onda, 13 sekundi pre kraja kapiten Zdeno Čara pogađa mrežu Pitsburga i donosi svom timu vredan trijumf. Pre uzbudljivog finiša, prva tri gola viđena su u prvoj četvrtini, kad su za Pitsburg pogađali Kris Kunic i Džejms Nil, dok je strelac za Bruinse bio Rajli Smit.

Veoma uzbudljivo bilo je i u njujorškom derbiju. Rendžersi su protiv Nju Džersija vodili sa 2:0 golovima Breda Ričardsa i Mata Zukarela. Međutim, Devilsi su postigli tri uzatopno gola preko Kema Jansena, Trevisa Zajaka i Majkla Rajdera. Trijumf gostiju u regularnom delu sprečio je sve bolji Kris Krejder 22. sekunde pre kraja utakmice. Međutim, Erik Gelinas je u drugom minutu produžetka iskoristio asistencije Jaromira Jagra i Patrika Eliasa, pa je Nju Džersi odneo bodove iz Medison Skver Gardena. Slovenac Anže Kopitar bio je strelac prvog gola za Los Anđeles Kingse u pobedi nad Ajlandersima iz Njujorka.

NHL, rezultati: Dalas - Filadelfija 5:1, Boston - Pitsburg 3:2, Detroit - Florida 1:2, Njujork Rendžers - Nju Džersi 3:4 produžetak, Montreal - Bafalo 3:2, Otava - Toronto 3:4 penali, Tampa Bej - Vinipeg 1:2 produžetak, Vašington - Nešvil 5:2, Sent Luis - Anahajm 2:5, Edmonton - Kalgari 1:2 produžetak, Los Anđeles - Njujork Ajlander 3:0.