0
Četvrtak 18.05.2017.
18:40 >> 21:26h

Partizan gubio 40 minuta, pobedio posle prvog vođstva i to u poslednjoj sekundi

Drugi put u sezoni košarkaši Partizana uspeli su da savladaju ekipu Crvene zvezde pošto su u meču 9. kola Košarkaške lige Srbije trijumfovali sa 78:77 (16:21, 22:20, 18:21, 22:15) i to nakon što su gubili od prvog do poslednjeg napada.

Tanjug
Kapiten Veličković je bio junak pobede Partizana

Očajno su crno-beli otvorili meč i već u 7. minutu imali su dvocifren zaostatak (4:14), koji je mogao da bude i veći da su gosti u ovom meču bili precizniji sa linije slobodnih bacanja, što će im se na kraju i osvetiti.

U nekoliko navrata prilazio je Partizan na samo jedan posed, ali nikako nije mogao do izjednačenja ili potpunog preokreta. U tim situacijama obično bi trojke pogađali Simonović, Volters ili Dangubić.

Pri kraju treće deonice Zvezda ponovo dolazi na ogromnih +12 (50:62), ali Hečer sa dve vezane trojke vraća crno-bele u igru, a serija vezanih poena potrajala je i početkom četvrte četvrtine. Promašivala je Zvezda slobodna bacanja (16/33), ali Partizan nije uspevao da prelomi na svoju stranu sve do same završnice.

Na 20 sekundi do kraja pri rezultati 73:76 Dženkins je išao na levi ulaz, ali lopta ostaje na obruču, a na drugoj strani Andrić pogađa trojku na 11 sekundi pre kraja. S obzirom na očajan učinak sa penala trener Džikić traži faul, a Gudurić pogađa samo jedno slobodno bacanje. napad za pobedu vodio je Hečer, asistirao je do Ratkovice, ovaj dodaje Veličkoviću koji sa tri metra pogađa za pobedu i veliko slavlje domaćih navijača.

Sada oba tima imaju skor 8-1 posle devet odigranih utakmica, ali prednost u međusobnim duelima imaju crveno-beli što će im doneti prednost domaćeg terena ako ne bude neplaniranih kikseva do kraja prvenstva.

Partizan - Crvena zvezda 78:77 (16:21, 22:20, 18:21, 22:15)

Partizan: Ratkovica 7, Vrabac, Jovanović, Marinković 5, Veličković 16, Majstorović 8, Birčević 12, Koprivica, Andrić 2, Hečer 16, Karahodžić, Luković 2.

Crvena zvezda: Volters 10, Tompson 3, Dangubić 9, Mitrović, Lazić, Dobrić 1, Simonović 20, Dženkins 6, Gudurić 13, Jović 6, Kuzmić 9, Bjelica.

Tok meča:

Četvrta četvrtina

40. minut - Veličković pogađa flouter u poslednjoj sekundi za pobedu Partizana - 78:77
40. minut - Partizan pravi faul nad Gudurićem, ovaj pogađa jedno bacanje - 76:77
40. minut - Prvi put posle prvog minuta nerešeno je 76:76, trojku na 11 sekundi pre kraja pogađa Andrić
40. minut - Ne pogađa Dženkins polaganje, 20 sekundi do kraja, napad za Partizan
40. minut - Zvezda se odbranila, prvo nije pogodio Hečer posle prodora, onda ni Veličković posle skoka u napadu. Marinković izbacuje loptu u aut - 73:76, do kraja 38 sekundi
39. minut - Na 77 sekundi Hečer ne pogađa slobodna bacanja za prvo vođstvo Partizana, kažnjava Dangubić na drugoj strani - 73:76, još 59 sekundi
39. minut - Onda i Hečer za tri (3/6) - 73:74
38. minut - Trojka Veličkovića i ponovo je samo jedan poen razlike - 70:71, vraća Simonović - 70:74
38. minut - Simonović samo jedan od dva sa penala (Zvezda 15/31) - 67:71
37. minut - Andrić vraća dva poena - 67:70

37. minut - Trojka Gudurića - 65:70

36. minut - Posle nova dva promašaja Kuzmića (1/9), sa linije za bacanja ne promašuje Hečer i ponovo je meč na jednu loptu - 65:67
36. minut - Period bez poena prekida Birčević, naravno sa penala - 63:67
34. minut - Gudurić posle prodora pogađa uz faul - 61:67
32. minut - Slobodno bacanje pogađa i Hečer, Zvezde ispunila bonus, serija domaćih traje i iznosi 9:0 - 59:62, seriju prekida Kuzmić posle skoka u napadu - 59:64
32. minut - Posle skoro minut i po prve poene u 4/4 postiže Veličković sa penala - 58:62

Treća četvrtina

30. minut - Prva trojka za Vila Hečera, peta za Partizan - 53:62, odmah potom i druga - 56:62, kraj treće četvrtine
29. minut - Jedna od retkih dvojki za crno-bele, Majstorović - 50:60
28. minut - Zvezda trojkama ponovo diže razliku, opet Volters 48:60
27. minut - Onda i trojka Simonovića (16 poena) i ponovo +10 - 47:57
26. minut - Na nove poene Simonovića odgovora Majstorović, a onda trojka Voltersa - 47:54
25. minut - Druga trojka Simonovića kojom prekida seriju domaćina - 45:49
24. minut - Pogađa Vanja Marinković dugu dvojku - 43:46, a onda na isti način i Andrić - 45:46
23. minut - Birčević je pogodio oba, a Majstorović jedno slobodno bacanje - 41:45
22. minut - Prvi koš iz igre postiže Kuzmić - 38:45
21. minut - Simonović pogađa dva od tri bacanja posle faula Lukovića - 38:43

Druga četvrtina

20. minut - Dangubić uvećava vođstvo gostiju sa penala - 38:41, a onda u poslednjem napadu Ratkovica ne pogađa za tri
20. minut - Majstorović pod faulom Kuzmića pogađa i dodatno bacanje - 38:39, serija Partizana 20:8
18. minut - Ratkovica krade loptu i polaže u koš - 35:37
17. minut - Agoniju Zvezde u napadu prekida Dangubić i to trojkom - 32:37
16. minut - Poenima Veličkovića sa penala, a onda i Andrića sa istog mesta meč je na jednu loptu - 32:34
15. minut - Prilazi Partizan ponovo na -4 - 28:32
14. minut - Partizan se ponovo vraća u igru trojkama, Birčević za 26:32
13. minut - Ratkovica pogađa i trojku - 21:31
12. minut - Prvu dvojku za domaćina pogađa Ratkovica posle prodora - 18:26, odgovaraju Dženkins trojkom i Simonović dvojkom - 18:31
11. minut - Simonović pogađa trojku - 16:24, a onda i zakucavanje istog igrača - 16:26

Prva četvrtina

10. minut - Trojku pogađa i Veličković i vraća Partizan u igru - 16:19, a onda Volters u poslednjoj sekundi pogađa flouter za konačn rezultat prve deonice - 16:21
9. minut - Na isteku prve deonice za tri pogađa Andrić - 11:17
8. minut - Isteklo je punih osam minuta Partizan nije pogodio iz igre, sa penala 8/8 - 8:15
7. minut - Zvezda prvi put dolazi do dvocifrene prednosti - 4:14
6. minut - Na pogođene penale Lukovića Simonović odgovara sa samo 1/2 - 4:12
4. minut - Kuzmić 2+1 za maksimalnih 2:11, Partizan se muči u napadu sa selekcijom šuta (nema koša iz igre), Zvezda sa penala (1/5)
3. minut - Posle poena Jovića, prve poene za Partizan postiže Birčević sa penala - 2:8
2. minut - Onda i trojka Jovića - 0:6
1. minut - Prve poene postiže Dženkins - 0:3
1. minut - Skromna poseta u Pioniru, mnogo praznih mesta