0
Četvrtak 04.02.2016.
19:07 >> 22:45h

Arslan koban: Crveno-beli ispustili pobedu u Istanbulu

Tako blizu, a tako daleko. Crvena zvezda je prekinula niz od tri pobede u Top 16 fazi Evrolige. Četa Dejana Radonjića poklekla je po treći put ove sezone u Istanbulu. Darušafaka je u neizvesnom finišu pobedila crveno-bele 69:66 i ostvarila prvi trijumf u drugoj rundi najjačeg klupskog takmičenja.

Tanjug
Nikola Rebić i Kvinsi Miler nisu se radovali u Istanbulu

Odlučila je trojka pleja domaćin Arslana, 64 sekunde pre kraja, za konačnih 69:66. U poslednjem minutu, crveno-beli su smušenom igrom propustili šansu da stignu makar do produžetaka. Prvo je Lazić promašio zicer, a u poslednjem napadu, opet je Lazić pokuašao šutem iz teške pozicije da izjednači. Promašio je, lopta se odbila do Jovića, ali ni plej Zvezde nije bio precizan u pokušaju za tri poena, pa su crveno-beli opet ostali praznih ruku u Istanbulu.

8. Darušafak 1-5

Pre toga, kod rezultata 66:66, Cirbes, koji nije bio na uobičajenom nivou, promašio je dva slobodna bacanja, što su iskusni gosti iskoristili i ostvarili prvi trijumf u drugoj fazi Evrolige.

Zvezda može da žali za pobedom, koja je bila na dohvat ruke, ali bez "meč vinera" u finišu nije mogla. Kvinsi Miler nije mogao mnogo da pomogne zbog temperature, Tarens Kinsi je bio dobro čuvan u poslednjim minutama meča.

i pored poraza, crveno-beli su ostali igri za četvrtfinale. U naredna dva meča, Zvezda igra u Beogradu, protiv Cedevite i Anadolu Efesa i to je dobra prilika da se stigne na korak do nokaut faze Evrolige.

DARUŠAFAKA: Vilbekin 4, Jamur 10, Reding 4, Erden 14, Markoišvili, Aldemir, Gordon 8, Arslan 10, Sloter 5, Harengodi 5, Bjelica 9, Preldžić.

CRVENA ZVEZDA: Kinsi 16, Rebić, Dangubić 6, Lazić 2, Micić 4, Tejić, Simonović 6, Gudurić 2, Jović 6, Miler 5, Cirbes 8, Štimac 11.

40. minut - Lazić promašuje zicer. Lukas baca loptu u napadu, još 33 sekunde do kraja. Lazić i Jović promašuju šut za pobedu. Poraz Zvezde, prvi trijumf Darušafake - 69:66!
39. minut - Trojka Arslana - 69:66 iz trećeg napada domaćina, Radonjić traži tajm-aut 64 sekunde do kraja.
38. minut - Sloter - 66:66.
36. minut - Zakucavanje Cirbesa, sjajna asistencija Jovića  - 64:66.
35. minut - Simonović vraća dramu, trojka, druga na meču - 63:63.
34. minut - Harangodi, opet vodi domaćin - 61:60. Vilbekin u kontri, kriza Zvezde, Radonjić mora da zatraži tajm-aut - 63:60.
33. minut - Štimac siguran ispod koša - 57:58. Lazić za +3 Zvezde - 60:57.
32. minut - Sloter siguran sa linije slobodnih vacanja - 57:54. Gudurić postiže prve poene na meču - 57:56.
30. minut - Posle tri četvrtine - 55:54. Očekuje nas drama u Istanbulu.
29. minut - Kinsi pogađa, 15 poen Amerikanca - 52:54.

28. minut - Štimac u seriji, četiri uzastopna poena, Zvezda vodi 52:50.

27. minut - Štimac odličan ispod koša, izborio se za loptu, dva bacanja, samo jednom uspešan - 48:48.
25. minut - Bjelica prekida seriju Zvezde - 47:47.
24. minut - Zakucavanje Cirbesa, serija Zvezde 7:0 - 44:46.
23. minut - Trojka Kinsina - 44:44.
22. minut - Cirbes tek četvrti poen, Zvezda smanjuje - 41:39. Dangubić je postigao autokoš, Erden za +5 domaćina - 44:39. Jović odlično prodire - 44:41.
20. minut - Prvo poluvreme je završeno, Darušafaka vodi 39:37. Loš finiš prvog poluvremena crveno-belih. Izjednačenih prvih 20 minuta.
18. minut - Poeni Dangubića - 36:36.

17. minut - Jović pogađa - 31:34. Arslan pogađa trojku - 34:34. Erden poentira, Radonjić traži tajm-aut. "Klackalica" u Istanbulu - 36:34.

16. minut - Kinsi ne da prednost Zvezdi - 30:32. 10 poena Amerikanca.
15. minut - Trojka Micića - 25:30. Uzvraća Reding - 28:30.

14. minut - Prvi poeni Harangodija - 25:26. Prvi poen Micića - 25:27.

13. minut - Zvezda uzvraća serijom 7:0. Štimac pogađa posle asistencije Micića - 23:26.

12. minut - Štimac prekida seriju domaćina - 23:21. Trojka Simonovića, opet Zvezda vodi - 23:24.

11. minut - Domaćin nastavlja seriju, 10:8 - 23:19, Bjelica je postigao poene. Zvezda loša u napadu, bez rešenja.
10. minut - Posle prvih 10 minuta - 21:19. Zvezda dobro krenula, ali je Darušafaka serijom 8:0 preokrenula rezultat.
9. minut - Prvo vođstvo domaćina, opet Jamur, omaleni plej je ubacio već 10 poena Zvezdi.
8. minut - Jamur poentira, domaćin ne da Zvezdi da se odlepi - 15:19. Jamur najveća pretnja po crveno-bele, nova trojka, 18:19.

7. minut - Trojka Milera, prvu za Zvezdu - 13:19.

6. minut - Bjelica smanjuje - 13:14. Neizvesno na startu. Već osmi poen Tarensa Kinsija.
5. minut - Dangubić siguran - 6:12. Jamur postiže prvu trojku na meču, Kinsi u seriji, Zvezda ne da vođstvo - 11:14.
4. minut - Bjelica izjednačuje - 6:6. Zvezda već iskoristila bonus, oštro na startu. Cirbes postiže prve poene na meču - 6:8. Kinsi siguran sa distance - 6:10.
3. minut - Precizan i Jović - 2:6. Prvi koš domaćina iz igre, Lukas - 4:6.
2. minut - Dangubić poentira, dobar početak Zvezde - 1:4.
1. minut - Utakmica je počela. Prve poeni postiže Kvinsi Miler - 0:2. Erden jednom siguran sa linije slobodnih bacanja - 1.2,