0
Subota 27.11.2010.
17:35 >> 22:44h

Subotić strelac u pobedi Dortmunda, Šalke deklasiran

U 14. kolu nemačke Bundes lige Dortmund pobedio uz pogodak Subotića 4:1, Bajern ostvario ubedljivu pobedu nad Ajntrahtom 4:1, Hamburger u derbiju nadigrao Štutgart 4:2, Kajzerslautern je odvalio Šalkea 5:0, dok je Leverkuzen osvojio samo bod u Hofenhajmu 2:2.

Pogodio glavom - Neven Subotić

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su imenjake iz Menhegladbaha rezultatom 4:1 (1:1) i tako se učvrstitli na prvom mestu na tabeli posle 14. kola nemačke Bundeslige.

Posle velike inicijative domaćina, gosti su iz prve izgledne prilike poveli maestralnim golom Rojša u 33. minutu. Međutim, u nadoknadi prvog poluvremena, najviši u skoku posle kornera bio je Neven Subotić koji je postigao izjednačujući gol i tako svojim saigračima olakšao posao u nastavku. U drugom delu strelci su bili Kagava (52'), Grokrojc (77'), Barioš (88').

Borusija je sakupila 37 bodova, sedam više od Majca. Bajer je treći sa 26, Hanover ima 25, a Bajern 23 boda.

Bajern je na "Alijanc areni" golovima u drugom poluvremenu uspeo da slomio otpor Ajntrahta iz Frankfurta 4:1, čime se popeo na petu poziciju prvenstvene tabele, sa 11 bodova zaostatka za vodećom ekipom Dortmunda.

Anatolij Timoščuk je doveo Bavarce u vođstvo, ali je Teofanis Gekas do poluvremena izjednačio. Ipak, domaći fudbaleri dodali su gas u drugom poluvremenu i preko Milera, Gomeza, pa još jednom Timoščuka, došli do ubedljive pobede od 4:1.

Hamburg je u derbiju lako savladao Štutgart sa 4:2, a veliku uslugu im je učinio napadač gostiju Ciprijan Marika. Rumun je u 9. minutu poravnao rezultat nakon što je Pjotr Trohovski doveo domaće u vođstvo, ali je već u 17. minutu isključen, što je HSV iskoristio da do poluvremena preko Pitroipe i Petrića dođe do vođstva od 3:1.

Gentner je vratio nadu gostima da će možda doći do eventualnog boda, ali je Van Nistelroj brzo vratio dva gola prednosti postavivši konačan rezultat u 60. minutu.

Najveće iznenađenje priredili su fudbaleri Kajzerslauterna, pošto su uništili Šalke sa pet pogodaka u mreži Manuela Nojera - 5:0.

Pobedu je ostvario Hanover protiv Frajburga sa 3:0, a jedan bod osvojio je Leverkuzen u Hofenhajmu 2:2, iako je u prvih deset minuta imao prednost od 0:2.