0
Utorak 10.04.2018.
20:46 >> 22:57h

UŽIVO LŠ: Senzacija "vučice", Barsa na kolenima, Liverpul zaledio "Etihad" (VIDEO)

Roma i Liverpul su u polufinalu Lige šampiona. Rimsku "vučicu" su svi otpisali posle poraza 4:1 na Nou Kampu, ali su Rimmljani napravili čudo, senzaciju, podvig, pobedili veliku Barselonu - 3:0 i plasirali se među četiri najbolje ekipa na Starom kontinentu.

Tanjug/AP
Slavlje navijača Roma posle senzacije na Olimpiku

Mesi i drugovi su razočarali, odigrali su najgori meč sezone. Kao da su mislili da je sve gotovo, ali... Hrabra Roma se isprsila nad velikanom, slavila sa potrebnih 3:0. Edin Džeko je već u šestom mintu načeo Katalonce. U nastavku, čudo je najavio Danijele de Rosi u 57. minutu iz penala, da bi Grk Manolas u 82. minutu posle kornera bio najviši u skoku, za erupciju oduševljenja na "Olimpiku".

Tanjug/AP
Roma ide dalje posle drama na "Olimpiku"

Barsa je počela da igra tek od od 83. minuta. Mesi je imao dobru šansu u 87. minutu, a u sudijskoj nadokandi Dembele je promašio prazan gol sa 25 metara posle intervencije golmana domaće ekipe Alisona. Roma slavi junake, među kojima je i naš Aleksandar Kolarov, koji je odigrao odličan meč.

ROMA - BARSELONA 3:0 (Džeko 6, De Rosi 57 penal, Manolas 82). Prvi meč: 1:4.

Pogledajte golove iz Rima!

EPA-EFE/Nigel Roddis
Gabrijel Žesus samo je dao nadu "građanima" na početku meča

U drugom meču večeri, Liverpul je slavio još jednom protiv Mančester Sitija. Posle 3:0 na "Enfildu", na "Etihadu" je bilo 2:1. Već u drugom minutu Gabrijel Žesus je dao nadu lideru Premijer lige da može da nadoknadi tri gola miniusa iz Liverpula. Odluka je doneta u finišu prvog poluvremena. Poništen je čist gol Sitija, pre toga je Bernardo pogodio stativu. Pep Gvardiola je zbog protesta isključen i tu je bio kraj nada "građana".

U nastavku je Mohamed Salah pogotkom u 56. minutu raspršio nade čete Pepa Gvardiole, da bi Firmino u 77. minutu doneo pobedu izabranicima Jirgena Klopa.

Pogledajte golove iz Mančestera!

MANČESTER SITI - LIVERPUL 1:2 (Žesus 2 - Salah 56, Firmino 77). Prvi meč: 0:3.

U sredu su ostala dva revanša četvrtfinala, a blizu polufinala su Real i Bajern posle pobeda u gostima protiv Juventusa - 3:0, odnosno Sevilje - 2:1.