0
Subota 07.04.2018.
17:20 >> 20:26h

Bundes liga: Sve je gotovo, Bajern šampion ponovo, gol Kostića za nadu

Pet kola pre kraja, Bajern je i matematički šampion Nemačke. Bavarci su lako odbranili "salataru". U bavarskom derbiju četa Jupa Hajnkesa je slavila u gostima protiv Auzgburga - 3:1 i stekla nedostižnih +20 u odnosu na drugoplasirani Šalke.

EPA-EFE/DANIEL KOPATSCH
Slavlje fudbalera Bajerna posle gola Džejmsa Rodrigeza

Bavarski gigant potvrdio je da mu nema premca u Nemačkoj, pa sada može sve snage da usredsredi ka Ligi šampiona gde je blizu polufinala posle trijumfa protiv Sevilje - 2:1 u prvom četvrtfinalnom duelu.

Bajern je igrao u kombinovanom sastavu. Na klupi su ostali: Levandovski, Miler, Humels, Alkantara i Riberi... Poveli su domaćini autogolom Sule, ali je novi-stari šampion za samo šest minuta pogocima Tolisa i Rodrigeza preokrenuo rezultat do poluvremena, da bi u nastavku Arjen Roben potvrdio trijumf tima iz Minhena, a u finišu u listu strelaca se upisao i Vagner, za konačnih 1:4.

U direktnom dvoboju za opstanak, Keln i Majnc su odigrali 1:1, pa su "jarčevi" blizu selidbe u "cvajtu". Borusija iz Menhengladbaha je na krilima Torgana Azara preokrenula rezultat protiv Herte. Zanimljivo da je Belgijanac bio rezervista, ušao je na startu drugog poluvremena,  a onda je postigao dva gola u periodu od tri minuta, od 75. do 78. minuta. U još jednom duelu "davljenika" Volfsburg je slavio podno Švarcfalda protiv Frajburga golovima Didavija.

Srpski reprezentativac Filip Kostić postigao je gol za Hamburger koji je iznenadio na svom terenu Šalke - 3:2 i ostao u trci za opstanak. Srbin je postigao gol glavom posle ubacivanja lopte iz auta.

Rezultati 29. kola: Augzburg - Bajern 1:4 (Sulo 18 autogol - Toliso 32, Rodrigez 38, Roben 62, Vagner 87), Borusija Menhengladbah - Herta 2:1 (Azar 75, 78 penal - Kalu 40), Keln - Majnc 1:1 (Hektor 7 - De Blasis 50), Frajburg - Volfsburg 0:2 (Didavi 2, 83), Hamburger - Šalke 3:2 (Kostić 17, Holtbi 52, Hant 84 - Naldo 9, Burgštalaer 63). U petak: Hanover - Verder 2:1.