0
Nedelja 06.08.2017.
19:15 >> 23:00h

Zvezda pobedila Čukarički i preuzela vrh tabele, ali ima veliku brigu

Uz Vojvodinu i Partizan maksimalan učinak ima i Crvena zvezda koja je pobedom protiv Čukaričkog od 3:0 preuzela čelo tabele pošto ima bolju gol razliku (8:0) od dva navedena rivala.

crvenazvezdafk.com
Pešić je sa dva gola vodio Zvezdu do pobede

Domaći su od samog starta bili bolji rival, ali do polovine prvog dela nije bilo pogodaka. Seriju je otvorio centarfor Aleksandar Pešić koji je preuzeo odgovornost prilikom izvođenja penala, nije pogodio iz prve, ali je odbitak poslao u mrežu gostiju.

U istom minutu desila se i najgora stvar na meču za domaćina pošto je zbog povrede metatarzalne kosti iz igre morao Branko Jovičić, kog verovatno očekuje dva meseca pauze.

Nikako nije uspevala Zvezda da postigne drugi pogodak, a gosti su pretili uglavnom udarcima sa distance koji su bili prilično nezgodni pošto je lopta dobijala ubrzanje pošto je u večernjim satima u Beogradu pljuštala kiša.

Pobednik je praktično odlučen u 74. minutu kada je osle brojnih propuštenih prilika saigrača ponovo pogodio Pešić, a asistent je bio odlični Kanga.

Tačku na ovaj meč stavio je desni bek Filip Stojković, koji je posle kontranapada dočekao asistenciju Milijaša, a onda zakucao loptu u gol Kirovskog.

Crvena zvezda u četvrtak gostuje Radniku u Surdulici, a Čukarički će dan ranije ugostiti Mladost iz Lučana.

Crvena zvezda - Čukarički 3:0 (1:0)

Pešić 20, 74, Stojković 81

Sudija: Milorad Mažić (Vrbas)

Stadion: Rajko Mitić

Gledalaca: oko 7.000

Žuti kartoni: Anđelković, Stojković (Crvena zvezda) - Crnomarković, Kajević, Bojić (Čukarički)

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Babić, Savić, Anđelković, Jovičić (20 Račić), Donald, Kanga (77 Milijaš), Adžić (64 Milić), Radonjić, Pešić.

Čukarički: Čukarički: Kirovski, Bogosavac, Bojić (73 Jovanović), Crnomarković, Đurić, Drinčić, Kajević (77 Zorić), Lagator, Obradović, Ožegović (73 Mudrinski), Puškarić.

Superliga Srbije, 3. kolo, Petak: Napredak - Radnik 1:2 (Šljivić 39pen - Zlatanović 5, Mićić 61), Subota: Zemun - Radnički Niš 1:2 (Vučić 35 - Arsić 7, 9pen), Javor - Mačva 0:4 (Jeremić 61, Matić 69, 83, Jovanović 82), Mladost Lučani - Rad 2:1 (Pešić 3, Radivojević 14 - Volkov 45), Vojvodina - OFK Bačka 1:0  (Malbašić 83), Voždovac - Borac 2:1 (Srećković 59, Perović 88 - Savić 28), Nedelja: Spartak - Partizan 0:1 (Tavamba 30), Crvena zvezda - Čukarički 3:0 (Pešić 20, 74, Stojković 81)

Standings provided by Sofascore LiveScore

Tok meča:

Drugo poluvreme

90. minut - Kraj utakmice, Crvena zvezda - Čukarički 3:0, nije bilo nadoknade
88. minut - I jedni i drugi jedva čekaju kraj utakmice, videćemo da li će Mažić uopšte tražiti da se igra nadoknada

81. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL, Odlično su odigrali kontru Milijaš i Stojković, da bi desni bek pogodio gol gostiju za 3:0 i to udarcem slabijom levom nogom

74. minut - GOOOOOOOOOOL, konalno drugi gol za Zvezdu koja vodi 2:0, ponovo je strelac Pešić, asistent Kanga

Loše vesti za navijače Zvezde, Branko Jovičić je verovatno polomio metatarzalnu kost, a ako je tako sledi operacija i pauza od najmanje dva meseca
66. minut - Borjan teškom mukom brani slobdnjak Drinčića
65. minut - Pešić je prošao po levoj strani pokušao da nađe Milića, ovaj nije stigao na vreme
62. minut - Radonjić šutira pored gola Kirovskog
55. minut - Ponovo Kirovski ne dozvoljava da lopta uđe u mrežu, ramoenom brani udarac Adžića

53. minut - Odličan udarac Radonjića, brani Kirovski

48. minut - Ponovo je Radonjić odlično probio, ali nije bilo dobre povratne lopte

47. minut - Lopta je srećno došla do Puškarića posle slobodnog udarca sa strane, ali je on zahvatio kolenom i nije uspeo da je pošalje u okvir gola

46. minut - Nastavljen je meč, nije bilo promena u poluvremenu

Prvo poluvreme

45+1. minut - Završeno je prvo poluvreme, Crvena zvezda - Čukarički 1:0, Domaći su imali više izglednih šansi i zasluženo vode.

45. minut - Igraće se samo još jedan minut

40. minut - Kakva šansa za Adžića, sam je bio ispred istrčalog Kirovskog, poslao je loptu ga golu, ali ga nije pogodio iako je bio potpuno prazan

33. minut - Borjan je odbranio slobodnjak Drinčića
Izgleda da je povreda Jovičića ozbiljnije prirode pošto je kolima hitne pomoći odvezen u bolnicu

29. minut - Borjan brani udarac Bojića

22. minut - Radonjić jedan na jedan sa Kirovskim, ali nije uspeo da postigne gol

20. minut - Račić je zamenio povređenog Jovičića

20. minut - GOOOOOOOL, Kirovski je odbranio penal Pešiću, ali je ovaj natrčao na odbijenu loptu i zakucao je u gol - 1:0

19. minut - Penal za Zvezdu, prekršaj nad Radonjićem posle slične akcije koju su zvezdaši prodali Sparti, tada su bili u glavnim ulogama Kanga i Boaći

17. minut - Gužva u šesnaestercu Zvezde, Đurić se na kraju nije dobro snašao
10. minut - Udarac Adžića sa distance, budan je Kirovski
2. minut - Pešić je vukao kontru, imao je levo Anđelkovića, ali ga nije na vreme proigrao
1. minut - Počela je utakmica, Zvezda je izvela početni udarac