0
Četvrtak 29.06.2017.
19:30 >> 22:36h

Zvezda ubedljivo pobedila, ali nije oduševila (VIDEO)

Na startu sezone Crvena zvezda je zabeležila pobedu protiv Florijane sa Malte rezultatom 3:0 u prvom meču 1. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

A. Čukić - Vesti
Boaći je sigurno izveo penal

Vrućina koja ovih dana vlada u Beogradu dosta je otežala fudbalerima da pokažu šta znaju. Od starta je bilo jasno da je srpski predstavnik daleko bolji protivnik, ali to nikako nije uspevao da dokaže i nekim golom sve do nadoknade izgubljenog vremena.

Pre toga lopte su uglavnom letele preko prečke ili pored stativa golmana Florijane, ali ne i kada je Boaći izveo penal posle prekršaja nad Milićem zbog kog je igrač gostiju Enco Ruiz opravdano isključen.

Dugo je Zvezda kružila oko bunkera gostiju koji su odlučili da brane minimalan poraz u drugom poluvremenu i možda bi uspeli u tome da golman Haber nije pravio katastrofalne greške posle kornera.

Najpre je u 78. minutu praktično nabacio loptu na glavu Srnića koji je povisio na 2:0, a desetak minuta kasnije desilo se nešto slično. Posle odbitka u petercu se odlično snalazi Boaći koji šalje loptu u mrežu za konačnih 3:0.

Kada se sve sumira Zvezda nije blistala i možda i nije zaslužila ovako ubedljiv trijumf, ali niko se neće žaliti zbog toga.

Revanš koji je na programu sledećeg četvrtak, 6. jula, trebalo bi da predstavlja formalnost za crveno-bele.

Crvena zvezda - Florijana 3:0 (1:0)

Boaći 45+4pen, 89, Srnić 78

Stadion: Rajko Mitić

Gledalaca: oko 20.000

Sudija: Matijas Gestranijus (Finska)

Žuti kartoni: Srnić (Crvena zvezda) - Baldakino, Pepe, Vela (Florijana)

Crveni karton: Ruiz (Florijana)

Crvena zvezda (4-2-3-1): Manojlović - Stojković, Frimpong, Savić, Anđelković - Donald, Le Talek - Srnić, Rikardinjo (81 Adžić), Milić (68 Milijaš) - Boaći (91. Pavkov).

Florijana (4-3-3): Haber - Baldakino, Pepe, Ruiz, Enrike - Pizani, Nahar, Kjeza (46 NIjason) - Fontanela (62 Borg), Varela (66 Kabral), Vela.

Tok meča:

Drugo poluvreme

KRAJ - Utakmica je završena pobedom Crvene zvezde od 3:0

89. minut - GOOOOOOOL, ponovo posle gužve u kaznenom prostoru gostiju gol postiže Boaći, nova greška golmana Florijane - 3:0

84. minut - Srnić je pogodio stativu posle gužve u kaznenom prostoru Florijane

78. minut - GOOOOOOOOL, Posle kornera golman gostiju šalje loptu pravo na glavu Srniću koji je šalje u prazan gol - 2:0

77. minut - Posle kratke pauze koju je odredio sudiju meč je nastavljen, Zvezda ne ume da iskoristi igrača više
Mladost će na evropskom debiju doćiveti katastrofu, Inter Baku vodi u Lučanima sa 3:0
73. minut - Polušansa za Rikardinja, ali lako golman Florijane otklanja opasnost

69. minut - Prva izmena kod domaćih, Milijaš je zamenio Milića

Vojvodina je u završnici meča primila gol pa u Slovačku nosi samo jedan pogodak prednosti u odnosu na Ružomberok - 2:1 (2:0)
59. minut - Ponovo zatišje, Zvezda nikako ne uspeva da probije bunker gostiju
51. minut - Odličan udarac Stojkovića, lopta ide tik pored desne stative
50. minut - Rikardinjo je oprobao udarac iz slobodnjaka, ali loptu šalje visoko preko gola
46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Prvo poluvreme

45+5. minut - Završeno je prvo poluvreme, Zvezda je na kraju nagrađena za inicijativu, iako nije bila blizu pogotka iz igre

45+4. minut - GOOOOOOL, siguran sa beletačke je Boaći, vodi Zvezda 1:0

45+3. minut - Penal zbog prekršaja nad Milićem i crveni karton za Ruiza
45. minut - Igraće se čak pet minuta nadoknade izgubljenog vremena jer je bio prekid za osveženje igrača
Lučanci su pred kraj prvog poluvremena primili i drugi gol, strelac je ponovo Skarlače, Mladost - Inter Baku 0:2

38. minut - Dobar prodor Stojkovića, ali ponovo bez rezultata

33. minut - Udarac Boaćija iz okreta, ali sa velike udaljenosti, nije bio precizan
U Lučanima Inter Baku vodi sa 1:0 golom Skarlatačea od 23. minuta
27. minut - Novi udarac Donalda, sada je bio bliži, ali opet preko gola
26. minut - Udarac Milića glavom sa peterca, ali visoko preko gola
24. minut - Posle prvog dela prvog poluvremena golova nema, ali ni ozbiljnijih prilika - 0:0
17. minut - Prvi žuti karton za Italijana Pepea zbog faula nad Srnićem

15. minut - Udarac Donalda sa distance, prilično neprecizan

Završeno je prvo poluvreme u Novom Sadu, ostalo je 2:0, strelac oba gola bio je Malbašić
10. minut - Boaći je ukrao loptu ispred kaznenog prostora gostiju, ali nije dobro šutirao
9. minut - Argentinac Varela šutirao je sa oko 30 metara, vrlo nezgodno, pogodio je stativu, sreća za Zvezdu
2. minut - Prva polušansa za Zvezdu, Filip Stojković je prbio po desnom boku, ali lopta nije došla do Boaćija

1. minut - Utakmica je počela, vreme je prilično sparno i teško za igru, na tribinama oko 20.000 gledalaca

U isto vreme počeo je duel Mladosti iz Lučana i Intera iz Bakua
Meč u Novom Sadu između Vojvodine i Ružemberoka počeo je u 20 sati, Novosađani vode golovima Malbašića u 8. i 21. minutu sa 2:0