0
Subota 22.04.2017.
16:42 >> 20:34h

Đurđević u prvom napadu matirao "lale"

Partizan je nastavio pobedničku seriju. U derbiju kola, u drugom kolu plej-ofa za šampiona, crno-beli su pobedili Vojvodinu 1:0 (1:0) i nastavili "mrtvu trku" sa Crvenom zvezdom za titulu.

partizan.rs
Jedan, ali vredan tri boda: Uroš Đurđević 19. golom u šampionatu doneo trijumf crno-belima protiv Voše

Zanimljivo, jedini gol na meču postignut je u prvom napadu. Leonardo je odlično prodirao po levoj strani, a Uroš Đurđević se našao na pravom mestu i u 33. sekundi obradovao više od 15.000 navijača u Humskoj. Bio je to 19. gol reprezentativca Srbije u šampionatu i tako se izjednačio na vrhu liste strelaca sa klupksim kolegom Brazilcom, Leonardom.

Malo ko je očkivao da će to biti i konačan rezultat, ali do kraja meča nije se menjao rezultat. Partizan je bio mnogo bolji u prvih 45 minuta, u nastavku, pogotovo u finišu "lale" su napadale, ali nije bilo prilike da se matira golman "parnog valjka" Filip Kljajić.

90+5. minut - Utakmica je gotova. Pobeda Partizana.
78. minut - Vojvodina sve opasnija, Paločević je ima priliku za izjednačenje.
65. minut - Nema promene rezultata, crno-beli i dalje bolji, ali nema drugog gola.
45+2. minut - Gotovo je prvo poluvreme, Partizan mnoog bolji.
43. minut - Tavamba je imao lepu priliku, ali ostaje 1:0.
25. minut - Partizan napada, želi i drugi gol.
7. minut - Prvi žuti karton na meču dobio je Darko Puškarić iz Vojvodine.

1. minut - Utakmca je počela. Dobro popunjene tribine stadiona Partizana. Oko 15.000 gledalaca (ulaz je bio slobodan). GOOOL, već u 33. sekundi meča, Partizan vodi, strelac je Uroš Đurđević. Ovo je 19. gol mladog napadača crno-belih. Asistent je Leonardo.

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Ostojić, Milenković, Munir, Radin, Kosović, Janković, Leonardo, Đurđević, Tavamba.

VOJVODINA: Lakićević, Planić, Puškarić, Antić, Paločević, Vukasović, Malbašić, Meleg, Knežević, Trujić.