0
Nedelja 12.03.2017.
16:40 >> 19:02h

Zvezda sačuvala šest bodova viška, Javor nije ljuljao na "Marakani" (VIDEO)

U poslednjem meču nedeljnog programa 26. kola Superlige Srbije Crvena zvezda je u Beogradu bez previše problema došla do pobede protiv Javora rezultatom 3:0, a moglo je da bude i daleko ubedljivije da su domaći iskoristili makar polovinu dobrih prilika koje su stvorili.

youtube.com/Djidjomania
Slavlje Kange i Plavšića posle prvog gola

Za razliku od prethodnog meča na stadionu “Rajko Mitić” kada je gostovao Partizan crveno-beli su dana igrali fudbal što je nekoliko hiljada navijača umelo da bagradi aplauzima.Do gola Kange u 29. minutu Zvezda je mogla da postigne već nekoliko golova, ali je na golu briljirao Đogatović, a i na drugoj strani prilično siguran je bio Manojlović.

Kada je Plavšić početkom drugog dela povisio na 2:0 bilo je jasno da bodovi ostaju u Beogradu i samo se postavljalo pitanje koji će biti konačan rezulatat. Posle brojnih promašaja Boaćija činilo se da neće biti promene rezultata, ali je Ruiz lepim golom u 81. minutu napravio korekciju.

S obzirom da je i Partizan tokom dana trijumfovao u Lučanima razlika između crveno i crno-belih ostala je šest bodova na četiri kola pre kraja druge trećine šampionata. Javoru preostaje da u ta četiri meča obezbedi mesto u plej-ofu.

Crvena zvezda - Javor 3:0 (1:0)

(Kanga 29, Plavšić 47, Ruiz 81)

Crvena zvezda: Manojlović, Petković, Luković, Frimpong, Anđelković, Le Talek, Donald, Kanga, Plavšić, Ruiz, Boaći

Javor: Đogatović, Ristovski, Milović, Karišik, Amanović, Milanović, Mitošević, Gafurov, Cvetković, Eliomar, Tripković

Rezultati, 26. kolo, Nedelja: Mladost Lučani - Partizan 0:2 (Leonardo 42, Đurđević 75), Napredak - Radnik 2:1 (Vukanović 45, Šljivić 70 - 42), Radnički Niš - Novi Pazar 2:2 (Arsić 37, Tasić 84ag - Marković 2, Ignjatović 62), Voždovac - Bačka 4:0 (Pavlović 24, Marinković 55, Krasić 59, Zec 72), Borac Čačak - Čukarički 2:3 (Jovanović 3, Galvao 29 - Obradović 23, Bojić 62, Ožegović 77), Rad - Spartak 2:0 (Đenić 18, 76), Crvena zvezda - Javor 3:0 (Kanga 29, Plavšić 47, Ruiz 81), Ponedeljak: Metalac - Vojvodina (16.30).

Tok meča:

Drugo poluvreme

90+5. minut - Kraj utakmice, Crvena zvezda - Javor 3:0
90+1. minut - Manojlović brani udarac Gafurova posle situacije jedan na jedan

83. minut - GOOOOOOOOOOOL, Ruiz je primio loptu na svojoj poziciji na levom krilu, lepo je ušao u šesnaesterac, namesio loptu na desnu nogu i "kiflom" pronašao put do mreže - 3:0

82. minut - Milijaš je glavom poslao loptu do prečke, a potom je Petković odbitak prebacio preko gola
71. minut - Sada je Milović sprečio Boaćija da postigne gol, umesto igrače iz Gane ušao je Vujaklija
69. minut - Boaći pogađa stativu
66. minut - Milović je izblokirao Petkovićev udarac

59. minut - Potom na drugoj strani strašan promašaj Ruiza, koji je od celog gola pogodio golmana Javora

59. minut - Posle malog zatišja šansa za Javor, šutirao je Eliomar Silva, odbranio Manojlović
50. minut - Probao je Kanga iz slobodnjaka da iznenadi Đogatovića, iskusni golman oprezan

47. minut - GOOOOOOOOL, već posle prve ozbiljnije akcije Zvezda je povisila na 2:0, strelac je Plavšić, a asistent Petković

46. minut - Uz dosta kašnjenja počelo je drugo poluvreme

Prvo poluvreme

45+1 minut - Završeno je prvo poluvreme, Zvezda je imala više od igre i više šansi, ali je i Javor mogao do gola, na kraju 1:0 za domaće posle prvog dela
45. minut - Nova šansa za Boaćija, ali ništa novo, gola nema
40. minut - Dve šanse za Zvezdu, prvo je Đogatović bio bolji jedan na jedan od Petkovića, a onda je Donald bio malo neprecizan šutem sa preko 30 metara
33. minut - Loša procena Filipa Manojlovića nije skupo koštala Zvezdu, ostaje 1:0

29. minut - GOOOOOOOOOOOOOL, Kanga je prvo propustio šansu, a onda mu je sa levog boka stigla lopta od Anđelkovića, a ovaj je volej udarcem pogodio gol - 1:0

24. minut - Manojlović brani udarac Amanovića
21. minut - Boaći je sada odlično šutirao sa oko 18 metara, Đogatović ponovo siguran

13. minut - Neverovatno šta Boaći nije realizovao, bio je sam na pet metara, ali je šutirao pravo u Đogatovića

9. minut - Đogatović brani odličan udarac Kange

5. minut - Gužva u kaznenom prostoru Crvene zvezde, bila je to dobra prilika za Javor

3. minut - Snažan udarac Donalda sa distance, ali nije bio precizan
1. minut - Utakmica je počela, nema mnogo publike na stadionu, svega 3-4 hiljade