0
Subota 17.09.2016.
17:06 >> 20:33h

Leonardo kaznio kukavičku igru Zvezde

Nastavila se tradicija da Partizan u Humskoj dobija "večite derbije" u finišu susreta. Golom Barzilca Leonarda u 89. minutu, Partizan je pobedio Crvenu zvezdu - 1:0 u 152. odmeravanju snaga i vratio se u igru za titulu. Sada četa Marka Nikolića kaska za crveno-belima samo šest bodova.

partizan.rs
Brazilac Leonardo odlučio 152. večiti derbi

Crno-beli su bili bolji rival tokom većeg dela susreta, više su želeli pobedu domaćini, koju su do nje stigli u "minut do 12". Posle centaršuta, Đurđić je kao na tacni spustio loptu glavom do Leonarda, koji je atraktivnim šutem matirao Manojlovića i doneo tri boda klubu iz Humske.

Nastavljaju se posrtanja crveno-belih ove sezone. Posle evro kraha, sada i poraz u derbiju. Miodrag Božović je očigledno izgubio kompas, nema više Kataija, Zvezda je bila jalova, a jedinu šansu stvorila je u poslednjim trenucima susreta kada je Džon Ruiz mogao do izjednačenje i boda. Zvezda se branila, igrala kukavički, i to joj se na kraju osvetilo.

I pre gola, Partizan je bio bolji, stvarao šanse, a Đurđević je pogodio prečku. S druge strane, crveno-beli su pokušavali iz daljine, ali Kanga i Poletanović nisu uspevali da ozbilnjnije ugroze Kljajića, koji je ostao neocenjen.

Sreća prati hrabre, a to su u ovom derbiju bili crno-beli.

90+5. minut - Pobeda Partizana, Leonardo je junak.

90+2. minut - Velika šansa za Ruiza, Milenković je uklizao i spasio gol Partizana.
90. minut - Igraće se još četiri minuta.

89. minut -  GOOOL, Leonardo, Partizan vodi, asistent je Đurđić. Osvetila se kukakvička igra Zvezde.

76. minut - Kanga slab, mnogo pokušaja, ali bez učinka za Kogoanca. Saša Ilić umesto Đurđevića, koji se povredio.
74. minut - Opet je Đurđević bio u šansi, ali loša završnica mladog napadača.
69. minut - Prva izmena u Zvezdi, na terenu je Plavšić, koji je zamenio indisponiranog Vijeiru.
66. minut - Umesto Božinova u igri je Đurđić.
62. minut - Kanga pokušava iz daljine, ali slab pokušaj Kongoanca.
59. minut - Đurđević pogađa prečku posle centaršuta Stevanovića.
57. minut - Đurđević je bio u ofsajdu na drugoj strani.
55. minut - Snrić je bio u ofsajdu, posle pasa Ruiza. Dobra kontra Zvezde.
52. minut - Vijeira je šutirao posle solo prodora Ristića, ali preko gola. Nema golova.
50. minut - Stevanović je malo razmrdao crno-bele na startu drugog poluvremena. Kanga pokušava s druge strane. Jači tempo u nastavku.
46. minut - Počelo je drugo poluvremene, nadamo se uzbuđenjima i golovima. Alen Stevanović je na terenu umesto Nemanje Mihajlovića.
45+1. minut - Petković je šutirrao, ali je Kljajić uspeo da uhvati loptu. Gotovo je prvo poluvreme. Nema golova ni uzbuđenja. Antipropaganda fudbala u Humskoj. Ne zna se ko je gori.
43. minut - Očajan fudbal u Humskoj. Nije ni čudo što su večiti završili evropsku priču tokom letnjih dana.
32. minut - Jevtović je požuteo, u kartonima je 2:2, ali golova još nema, nema ni nekih šansi, uspavanka u Humskoj.
30. minut - Požuteo je i Džon Ruiz, vezista Zvezde.
29. minut - Prvi pokušaj Zvezde, Srnić je pokušao lukavo, ali je Kljajić odbio loptu u korner.
27. minut - Partizan opasniji, Zvezda bez šuta na gol crno-belih.

25. minut - Đurđević je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali nije bilo opasnosti po Manojlovića.

16. minut - Zvezda se oslobodila pritiska crno-belih, ali nema šanse. Balažic je dobio prvi žuti karton kod domaćina.

12. minut - Leonardo je šutirao pored gola. Ništa od gola.

10. minut - Slobodan udarac za Partizan. Ristić je dobio žiuti karton. Mažić je možda mogao da pokaže i na penal, milimetri su odlučivali.
5. minut - Žestok start Vulićevića nad Kangom, ali se izvukao iskusni igrač Partizana. Nije dobio ni ćuti karton.
4. minut - Partizan agilniji na startu, više domaćin ima loptu u nogama.
1. minut - Utakmica je počela. Žustro na startu meča. Bakljada na startu meča.

Iako se očekivalo da će gol da brani iskuni Supić, mrežu crveno-belih čuvaće mladi Manojlović, koji debituje za prvi tim i to baš u najvažnijem meču u srpskom fudbalu.

SASTAVI

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Balažic, Milenković, Miletić, Everton, Jevtović, Leonardo, Mihajlović, Božinov, Đurđević.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Luković, Le Talek, Ristić, Donald, Poletanović, Srnić, Kanga, Ruiz, Vijeira.

I ovaj derbi imao je krvavu uvertiru. Navijači Crvene zvezde pretukli su mladića na Novom Beogradu.

Ovako je bilo na prošlom derbiju na "Marakani", kada je bilo 1:1.