0
Subota 15.05.2010.
22:50

Milan pregazio Juve, Lacio spasao čast

Fudbaleri Milana pobedili su Juventus ubedljivim rezultatom 3:0, dok se Lacio oprostio od svojih navijača trijumfom nad Udinezeom sa 3:1, u mečevima poslednjeg 38. kola italijanske Serije A.

Prvi put posle dugog niza godina veliki derbi italijanskog fudbala između Milana i Juventusa nije imao nikakav takmičarski značaj, a završen je ubedljivom pobedom "roso-nera" rezultatom 3:0 (2:0).

Milanezi su još ranije obezbedili treće mesto i plasman u Ligu šampiona, dok sa druge strane torinska "stara dama" nije uspela da izbori elitno takmičenje, tako da će igrati u Ligi Evrope.

Dvostruki strelac bio je Brazilac Ronaldinjo, u 29. i 68. minutu, dok je prvi gol za "roso-nere" postigao Luka Antonini u 14. minutu.

Ovim porazom, 15. u šampionatu, Juventus je potvrdio najgoru sezonu u istoriji kluba, o čemu svedoči i negativna gol-razlika - 55:56!

Lacio je u Rimu pobedio Udineze sa 3:1 i tako se oprostio od navijača i očajne sezone. Rimljani su slavili golovima Hiclšpergera u 16, Flokarija u 45. i Brokija u 52. minutu, dok je gol za Udineze postigao najbolji strelac lige Antonio di Natale u 30. minutu.

Oba tima obezbedila su opstanak u ligi, ali su takmičenje završili u drugom delu tabele.

Odluka o tituli pašće u nedelju, kada Inter gostuje Sijeni, a Roma Kjevu u Veroni. "Nero-azurima" je potrebna pobeda za novu titulu, petu uzastopnu, dok bi Roma osvojila trofej samo u slučaju pobede i poraza Intera.