0
Subota 24.10.2015.
17:59 >> 20:22h

Premijer liga: Novi Čelsijev brodolom

Kad neće, onda neće! Čelsi nastavlja sa posrtanjima u Premijer ligi, a novi poraz četi Žozea Murinju zadao je gradski rival Vest Hem, koji je slavio na "Apton parku" 2:1.

Reuters
Mario Zarate slavi prvi gol "čekićara"

Posao "čekićarima" olakšalo je isključenja Nemanja Matića krajem prvog poluvremena. Ipak, i sa igračem manje "plavci" su izjednačili pogotkom Kejhila, ali je u 79. minutu oporavljeni napadač domaćina Endi Kerol doneo nova tri boda sjajnoj četi Slavena Bilića, koja je hit Premijer lige.

Arsenal nstavlja sa pobedama u Premijer ligi. Na "Emiratima" je pao Everton, a domaći su golove postigli za manje od dva minuta, u 36. i 38. kada su Žiru i Košćelni zatresli mrežu Hauarda. "Karamele" su smanjile preko Barkilija, ali nisu imale snage za bod u Londonu.

U ostalim mečevima, Svonsi je nastavio sa dobrim igrama pobedivši u gostima Aston Vilu, koja je zabeležila šesti uzastopni poraz, pa je Tim Šervud blizu oktaza. Odlučujući gol postigao je Andre Aju, a zanimljivo jedini gol za domaće delo je njegovog brata Džordana.

Rezultati 10. kola: Aston Vila - Svonsi 1:2 (Dž. Aju 62 - Sigurdson 68, A. Aju 87, Vest Hem - Čelsi 2:1 (Zarete 17, Keroil 79 - Kejhil 56, Lester - Kristal Palas 1:0 (Vardi 59), Norič - VBA 0:1 (Rondon 46), Stouk - Votford 0:2 (Deni 43, Abdi 69), Arsenal - Everton 2:1 (Žiru 36, Košćelni 38 - Barkli 44).