Subota 15.03.2014.
22:21
Vesti, Beta A

Ni "farmaceuti" nemaju lek za Bajern, Jojićev gol nedovoljan za bod

Ekipa iz Leverkuzena poražena je u Minhenu sa 2:1, a istim rezultatom Borusija je u Dortmundu izgubila od imenjaka iz Menhengladbaha.

Samo ublažio poraz: Miloš Jojić

Fudbaleri Bajerna pobedili su na svojoj Alijanc Areni u Minhenu tim Bajera iz Leverkuzena sa 2:1 u derbiju 25. kola nemačke Bundeslige.

Junak pobede Bavaraca bio je Bastijan Švajnštajger, koji zabeležio po gol i asistenciju. Bajern je poveo u 44. minutu golom Marija Mandžukića, a prednost je udvostručio Švajštajger u 52. Konačan rezultat postavio je Štefan Kisling u sudijskoj nadoknadi vremena.

Bajern je tako upisao 50. utakmicu u šampionatu u kojoj nije poražen i ubedljivo vodi na tabeli sa 71 bodom, 23 više od drugoplasirane Borusije iz Dortmunda, koja je ranije danas poražena na svom terenu sa 1:2 od Borusije Menhengladbah.

Jedini gol za ekipu Jirgena Klopa postigao je bivši igrač Partizana i srpski reprezentativac Miloš Jojić, koji je u igru ušao u 63. minutu, a 14 minuta kasnije smanjio vođstvo gostiju, ali je to bilo nedovoljno da žuto-crni izbegnu poraz.

Jojiću je to bio drugi gol u trećoj utakmici u dresu Borusije iz Dortmunda.