0
Subota 20.03.2010.
17:40 >> 21:39h

Kraj Bajernove serije u Frankfurtu

Fudbaleri Bajerna poraženi su od Ajntrahta u Frankfurtu rezultatom 2:1 (0:1) u 27. kolu Bundeslige čime su pretrpeli prvi neuspeh posle 20 mečeva u domaćem šampionatu i septembra prošle godine kada su izgubili od Hamburgera.

Lider prvenstva poveo je golom Miroslava Klosea već u 6. minutu, ali je pobedu ispustio u poslednjih tri minuta meča, kada je domaćin preko Cumoua u 87. i Fenina 89. minutu napravio veliki preokret i priredio pravu senzaciju.

Verder je takođe preokretom u Bremenu protiv Bohuma stigao do tri boda (3:2). Gosti su posle prvih 45 minuta vodili golom Šestaka, ali su Pizaro (59'), Marin (65') i Frings (81') preokrenuli rezultat. Drugi gol za Bohum dao je Dedić u 53. minutu.

Štutgart je sa dva gola Marike savladao Hanover 2:0, Frajburg je zabeležio minimalnu pobedu protiv Majnca, dok su Nirnberg i Hofenhajm odigrali bez golova.

Bajern je i dalje prvi na tabeli sa 56 bodova, ali bi mogao da sklizne na treće mesto u slučaju da do pobeda dođe Šalkea koji ima 54 boda i u nedelju gostuje u Hamburgu.

Treći na tabeli ostao je Bajer Leverkuzen koji je danas poražen na gostovanju Borusiji u Dortmundu sa 3:0. Dva gola za "milionere" na stadionu "Vest Falen" pred 60.000 gledalaca postigao je Barios, a ubedljivu pobedu domaćinu osigurao je Rangelov deset minuta pre kraja meča.