Nedelja 06.10.2013.
23:42 >> 00:04h
mozzartsport.com A

Hamburger silan u Nirnbergu!

U pobedi gostiju od 5:0 Lasoga dao tri, a Van der Vart jedan gol, uz dve asistencije.

Fudbaleri Hamburgera slave jedan od golova

Hamburger ima drugu najlošiju odbranu u Bundesligi, u sedam kola primio je čak 19 golova, često ume da dobije i po pet-šest komada, ali danas je pokazao da isto tako ume i da postigne mnogo pogodaka. U derbiju začelja nekadašnji šampion Evrope deklasirao je Nirnberg u gostima rezultatom 5:0 i pobegao sa dna, dok je domaćin i dalje bez pobede u novoj sezoni. Gosti sa severa poveli su već u 17. minutu sjajnim golom kapitena Rafaela Van der Varta.

Centrirao je Hajko Vesterman, a Holnađanin u skoku levom nogom gađao i pogodio mrežu golmana Šefera. Usledilo je zatišje sve do 15. minuta drugog dela, kada je krenula rafalna paljba mladog Lasoge. Dva puta mu je asistirao Van der Varta za golove u 60. i 63. minutu, da bi u 67. sam oteo loptu odbrani Nirnberga i odličnim udarcem sa dvadesetak metara upisao het-trik.

Domaćin je već tada bio potpuno razbijen i ponižen, ali HSV nije stao. Turčin Arslan u 74. minutu postigao je i peti pogodak za pravi potop Nirnberga. Ovo je devetostrukom šampionu Nemačke prvi neuspeh nakon tri vezana remija, dok je Hamburger ubeležio prvu pobedu posle tri utakmice. Ipak, i pored toga, oba tima ostaće u donjem delu tabele.

Ono što je zanimljivo jeste da je u duelu ove dve ekipe viđena goleada nakon čitave tri godine. Od 2010. na svakoj utakmici postignuta najviše po dva pogotka. I ta tradicija danas je prekinuta, na žalost Nirnberga...