Subota 20.04.2013.
21:12
Vestionline, Sportske.net A

Partizan savladao Rad u derbiju kola

Fudbaleri Partizana pobedili su danas na svom stadionu Rad rezultatom 2:0 u 24. kolu Superlige Srbije i tako stekli sedam bodova prednosti na vrhu tabele.

Oborio rekord Moce Vukotića - Saša Ilić

Izabranici Vladimira Vermezovića ostvarili su još jednu važnu pobedu i to u derbiju 24. kola Jelen Superlige koja im je ukupno osamnaesta u ovoj sezoni. Partizan je pobedio Rad rezultatom 2:0, a strelci za crno-bele bili su Saša Ilić i Nemanja Kojić.

Prvo poluvreme domaćin je otvorio agresivnom igrom i nanizao tri kornera od kojih je poslednji u nizu bio koban po "građevinare". Golman Kljajić je nepotrebno dirao loptu na putu ka gol autu, pa je Nikola Ninković odlično izveo korner, neko od igrača crno-belih je skrenuo loptu ka Saši Iliću koji je sa metar ubacio u mrežu.

Kapiten Ilić je tako postigao 114. gol u prvenstvenim mečevima, čime je prestigao Momčila Mocu Vukotića na "večnoj listi" strelaca.

U 40. minutu dogodila se prva, od dve sporne situacije na meču. Saša Ilić je pokušao da zaustavi Slavka Perovića na sredini terena i nehotično uposlio napadača Rada Đurđevića koji je krenuo sam ka Vladimiru Stojkoviću. Sudije su, međutim, prekinule igru dosudivši nepostojeći ofsajd.

Odmah potom usledila je kontra Partizana koju je povukao Šćepović. Marko je asistirao Nemanji Kojiću koji je rutinski savladao Kljajića za 2:0. Nakon toga je isti igrač imao priliku da reši meč već u prvom poluvremenu, ali je sjajnu solo akciju završio udarcem u spoljni deo mreže.

U drugom poluvremenu je Partizan svesno spustio tempo i samo nekoliko puta pripretio gostima, tek toliko da ne dozvoli Radu da preuzme potpunu kontrolu nad utakmicom. Možda bi rezultat bio drugačiji da pomoćnik Boška Jovanetića u 62. minutu nije signalizirao ofsajd u trenutku kada je Miljković bio najbliži Stojkoviću. Rad je postigao gol, ali je on tada neopravdano poništen.

Do kraja meča je i Stojković sa dve sjajne intervencije sprečio "građevinare" da dođu do pogotka, pa je konačan rezultat bio 2:0 za Partizan.

Šampion Srbije je nakon ovog trijumfa povećavao prednost na sedam bodova u odnosu na Crvenu zvezdu, koja će sutra u Borči morati da juri pobedu i povratak na četiri boda zaostatka u odnosu na crno-bele koji su sada na koti od 57 bodova.

U ostalim današnjim mečevima pobede su ostvarili OFK Beograd i Donji Srem, dok je Vojvodina odigrala nerešeno u Kuli 0:0.