Subota 16.03.2013.
19:44 >> 22:26h
Vestionline, Beta A

"Petarda" Dortmunda, Nirnberg bolji od Šalkea

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su danas na svom terenu Frajburg sa 5:1, Bajern je dobio Bajer u Leverkuzenu 1:2, Nirnberg je trijumfovao nad Šalkeom 3:0, a Augzburg je u gostima slavio protiv Hamburga 1:0, u utakmicama 26. kola nemačke Bundeslige.

Dva gola za četiri minuta - Robert Levandovski

Borusija je preokretom nad Frajburgom došla do ubedljivog trijumfa od 5:1, nakon nezgodnog poraza u derbiju Rura u prethodnom kolu od Šalkea (2:1).

Frajburg je došao prvi do prednosti u 28. minutu preko Džonatana Šmida. "Milioneri" su u završnici prvog dela igre za četiri minuta postigli tri gola, a izjednačujući pogodak u 41. minutu postigao je Robert Levandovski, da bi rezultat preokrenuo Nuri Sahin u 44. Već u narednom napadu Levandovski je postigao još jedan gol i doveo svoj tim do prednosti od dva gola.

Sahin je novi gol za Borusiju iz Dortmunda postigao u 72. minutu, da bi konačan rezultat postavio Leonardo Bitenkur u 78. Srpski reprezentativac Neven Subotić odigrao je ceo meč za ekipu iz Dortmunda.

Dortmund sada ima 49 bodova, čak 20 manje od vodećeg Bajrena iz Minhena koji je večeras pobedio Bajer u Leverkuzenu sa 1:2. Gosti su poveli preko Gomesa u prvom poluvremenu, ali je Rolfs izjednačio u 75. minutu. Ipak, Bavarci su odneli sva tri boda autogolom Volšilda u 87. minutu.

Leverkuzen je sada treći sa 45 bodova, šest više od Šalke koji je nakon eliminacije iz Lige šampiona od Galatasaraja, na gostovanju pretrpeo ubedljiv poraz od Nirnberga 3:0. Golove za Nirnberg postigli su Markus Felner u 31, Aleksandar Ezvajn u 69. i Majk Franc u 87. minutu. Nirnbergu je ovo bila druga vezana pobeda u šampionatu Nemačke.

Augzburg je pomalo iznenađujuće trijumfovao protiv Hamburga i tako zadržao šanse da opstane u ligi. Jedini gol na meču postigao je Jan-Ingver Kalsen-Braker već u 8. minutu.

Na utakmici u Bremenu, Verder i Grojter Firt odigrali su nerešeno 2:2. Dva gola za domaćina postigao je Hant, dok je dvostruki strelac za Grojter bio Furstner.

U Zinshajmu, Hofenhajm i Majnc odigrali su nerešeno bez golova. Kasnije večeras u Leverkuzenu Bajer će dočekati lidera šampionata, Bajern iz Minhena.