0
Subota 01.12.2012.
20:08

Bajern podelio bodove sa Dortmundom

Fudbaleri minhenskog Bajerna odigrali su nerešeno u derbiju sa aktuelnim šampinom Borusijom iz Dortmunda 1:1, pa prednost Bavaraca u odnosu na najbližeg pratioca Bajer iz Leverkuena, sada iznosi osam bodova.

Podela bodova na "Alijanc Areni"

Strelac za Bajern u velikom derbiju bio je Toni Kros u 67. minutu, ali je već u 74. minutu rezultat izjednačio Marko Gece, pa su rivali u Minhenu podelili bodove.

Fudbaleri drugoplasiranog tima nemačke Bundeslige, Bajera iz Leverkuzena, pobedili su danas na svom terenu Nirnberg sa 1:0 i smanjili zaostatak za vodećim Bajernom iz Minhena na osam bodova. Pobedonosni gol za Bajer postigao je Štefan Kislin u 37. minutu utakmice.

Četvrtoplasirani Šalke je tek četiri minuta pre kraja utakmice došao do boda na svom terenu protiv osmoplasirane Borusije Menhengladbah. Taj meč završen je 1:1. Strelac za domaći tim bio je Julian Dreksler, dok je gol za Borusiju dao Igor de Kamargo u 62. minutu.

Uzbudljiva završnica viđena je i u Majncu, gde je istoimeni tim sa 2:1 pobedio Hanover. Pobedu domaćinu doneo je Madjar Adem Šalaji pogotkom u 89. minutu. Prethodno je strelac za Majnc bio Nikolaj Miler u 10. minutu, a za Hanover Kristijan Šulc u 28.

Majnc je veći deo drugog poluvremena igrao sa igračem manje, pošto je zbog drugog žutog kartona u 49. minutu isključen golman Kristijan Vetklo.

U ostalim mečevima igranim danas Štutgart je kao gost savladao poslednji na tabeli Grojger Firt sa 1:0, dok su Augzburg i Frajburg igrali nerešeno 1:1.