Subota 18.08.2012.
21:53
Vestionline, Beta A

JSL: Donji Srem srušio šampiona Srbije

Fudbaleri Donjeg Srema priredili su prvoklasno iznenađenje jer su savladali Partizan rezultatom 2:1 (2:0) u utakmici drugog kola Superlige u Novom Sadu.

Novi Superligaš Donji Srem na čelu tabele sa dve pobede

Novajlija u Super ligi poveo je autogolom Gorana Lovrea u 29, a samo minut kasnije Ognjen Damjanović povećao je prednost na 2:0. Jedini gol za Partizan postigao je Saša Marković nakon što je ušao u igru u 78. minutu.

Ekipa Donjeg Srema tako je zabeležila i drugi trijumf u dve utakmice u debitantskoj sezoni Super lige, pošto je u prvom kolu savladala u gostima OFK Beograd 0:1.

Klub iz Pećinaca je tako došao do prvog mesta na tabeli Super lige. Partizan je, posle ubedljive pobede u prvom kolu od 7:0 protiv BSK-a iz Borče, doživeo prvi poraz u ovoj sezoni Super lige.

Izabranici Vladimira Vermezovića nisu stvorili mnogo prilika i osim terenske inicijative i poseda lopte, nisu uspeli mnogo da pokažu. Igrači Donjeg Srema vešto su se branili i požrtvovanom igrom su sačuvali mrežu. Ipak, Partizan je u trećem minutu nadoknade imao veliku priliku da izvuče bod, ali je loptu koja se odbila od golmana, Zabija poslao pored stative.

Fudbaleri Javora iz Ivanjice ubedljivo su danas u gostima savladali Smederevo sa 5:0. Het-trik za ekipu iz Ivanjice postigao je Vladimir Radivojević, koji je golove postigao u 3, 15. i 47. minutu. Strelci su još bili Nikola Jakimovski u 14. i Žarko Lazetić u 90. minutu.

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su u gostima kulski Hajduk sa 2:1. Oba gola za Nišlije dao je Strahinja Petrović, u 20. i 49. minutu, dok je strelac za Hajduk bio Lazar Veselinović u 23. iz penala.

Radničkom je to prva pobeda od povratka u Super ligu, pošto su u prvom kolu izgubili od Novog Pazara.

Vojvodina je u gostima savladala subotički Spartak sa 1:0 golom Miroslava Stevanovića u 51. minutu, dok je BSK na svom stadionu u Borči istim rezultatom dobio Slobodu iz Užica pogotkom Mileta Savkovića u 13. minutu.

U prvoj utakmici drugog kola Super lige, Radnički 1923 je u petak odigrao nerešeno 1:1 sa Novim Pazarom.