1
Subota 24.03.2012.
22:47

Pobede Reala i Barselone, Ronaldo oborio rekord

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras na svom terenu Real Sosijedad sa 5:1, dok je Barselona takođe trijumfovala i to kao gost na Majorci rezultatom 0:2 u okviru 30. kola španske Primere.

Oborio Puškašov rekord - Kristijano Ronaldo, strelac 100 golova na 92 meča

Dvostruki strelci za Real bili su Kristijano Ronaldo i Karim Benzema, dok je jedan gol postigao Gonsalo Iguain. Jedini pogodak za goste iz San Sebastijana dao je igrač domaćih Serhio Ramos, koji je postigao autogol.

Kristijano Ronaldo, sa dva večerašnja postignuta gola postao je rekorder po tome što niko nikada u istoriji španskog prvenstva nije stigao brže do 100 datih golova.

Portugalcu je za taj rekord bilo dovoljno da zabeleži samo 92 prvenstvena nastupa.

Ronaldo je oborio rekord slavnog Ferenca Puškaša kome je za "stotku" bilo neophodno da odigra 105 prvenstvenih utakmica, takođe za madridski klub.

Real Madrid je posle 30 odigranih utakmica lider Primere sa 75 bodova, šest više od drugoplasirane Barselone koja je takođe zabeležila pobedu protiv Majorke 0:2.

Golove za Barselonu postigli su Leo Mesi u 25. i Djerar Pike u 79. minutu. Gosti su od 57. minuta igrali sa igračem manje, pošto je Tijago Alkantara dobio drugi žuti karton.