0
Utorak 13.03.2012.
22:47

LŠ: Bajern demolirao Bazel, Inter pobedio i ispao

Fudbaleri Bajerna pobedili su u Minhenu Bazel rezultatom 7:0, čime su se plasirali u četvrtfinale Lige šampiona, dok je Inter u Milanu pobedio Marsej sa 2:1 ali je ispao zbog poraza u Francuskoj od 1:0.

Nije pomogao - Dijego Forlan

Fudbaleri francuskog Olimpika iz Marselja plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona zbog gola u gostima, iako su večeras u revanšu izgubili od Intera sa 2:1. Olimpik je u prvom meču na svom terenu savladao italijanski tim sa 1:0.

Inter je poveo golom Dijega Milita u 75. minutu, pošto se Argentinac najbolje snašao posle gužve u šesnaestercu domaćih, ali je francuska ekipa pogotkom Brandaa u drugom minutu sudijske nadoknade, stekla nenadoknadivu prednost.

Brandao je posle ispucavanja golmana Olimpika Stiva Mandande nadvisio u skoku štopera Intera Lusija, lopta mu se od leđa odbila na šut, i golman Žulio Sezar bio je savladan, a Inter eliminisan.

Italijanima su posle gola Brandaa bila potrebna dva gola da bi se plasirali u četvrtfinale. Već u sledećem napadu golman Olimpika Stiv Mandanda oborio je Đampaola Pacinija u šesnaestercu, napravio penal i dobio drugi žuti karton, a na golu ga je zamenio Gregori Braciljano koji je u igru ušao umesto Andrea Ajeva.

Pacini je bio precizan iz penala i doneo Interu novu prednost, ali je sudija odmah posle gola svirao kraj meča i Olimpik se plasirao u četvrtfinale.

Proradila je bavarska mašina - četiri komada Marija Gomeza

Gigant iz Minhena je rešio da sve neuspehe u ovoj sezoni iskali nad Bazelom. Bajern je sa 7:0 deklasirao švajcarskog šampiona i plasirao se u četvrtfinale Lige šampiona.

Blistali su napadači minhenskog kluba, a Mario Gomez je sa četiri gola u maniru vrhunskog centarfora izbušio gol Bazela kao “švajcarski sir”. Dva gola postigao je Roben, jedan je dao Miler, a Riberi je na gotovo identičan način namestio tri gola Gomezu u roku od 17. minuta.

Dakle, Bajern – Bazel 7:0 (prvi meč 0:1), a strelci su bli Roben u 10, i u 81, Miler u 42, Gomez u 44, 50, 61. i 67. minutu.