0
Utorak 29.11.2011.
22:39

Napoli nadigrao Juventus i osvojio bod

Fudbaleri Napolija i Juventusa odigrali su nerešeno 3:3 u zaostaloj derbi utakmici Serije A.

Postigao pogodak posle promašenog penala - Marek Hamšik

Srpski reprezentativac u redovima gostiju Miloš Krasić sa klupe za rezerve je ispratio odličnu predstavu na kojoj je palo šest pogodaka.

U veoma zanimljivom meču na stadionu "San Paolo" u Napulju, domaćin je sjajnom igrom najpre došao do penala, pošto je u kaznenom prostoru "stare dame" oboren Ezeklij Laveci, a Marek Hamšik je bio siguran sa bele tačke, međutim glavni sudija meča ponovio je penal, jer je neko od igrača Napolija krenuo ranije, pa je Hamšik iz ponovnog pokušaja prebacio prečku.

Isti igrač malo kasnije, odnosno u 23. minutu se iskupio jer je svojim golom doveo domaćina do vođstva, a inferiorni gosti su primili i drugi pogodak u 40. minutu, nakon što je precizan bio Makedonac Goran Pandev.

Međutim, lideri šampionata koji još uvek nisu pretrpeli poraz, nisu se predavali te je Matri već u 48. minutu na asistenciju Vidala smanjio prednost Napolija.

Reprezentativac Makedonije Goran Pandev imao je svoje veče, pa je u 68. minutu sjajnim potezom doveo Napolitance do 3:1, ali ni to nije bilo dovoljno da se slomi ove sezone fantastični Juve, pošto je najpre Estigaribija u 72. minutu postigao gol za 3:2, a onda je i Pepe u 80. minutu šokirao domaće navijače za konačnih 3:3.

Juventus posle 12. kola ima 26 bodova, dva više od Udinezea i Milana, dok je Napoli sada na deobi 6. mesta sa 17 bodova, koliko imaju i Roma i Katanija.