1
Nedelja 10.04.2011.
19:22

Pato srušio Fiorentinu, Napoli drži korak

Na mečevima 32. kola italijanske Serije A vodeća ekipa Milana trijumfovala je na gostovanju Fiorentini 1:2, Napoli je pobedio Bolonju 2:0, Juventus je uspeo da preokrene i dobije Đenovu sa 3:2, dok je Lacio trijumfom nad Parmom 2:0 izbio na četvrto mesto.

Glavni baja u Firenci - Aleksandre Pato

Fudbaleri Milana i sa igračem manje slavili su u Firenci protiv Fiorentine, ekipe koju predvodi naš Siniša Mihajlović rezultatom 2:1.

Srecha za goste je to što su poveli veoma rano, već u osmom minutu. Klarens Sedorf, kapiten tima na ovom meču, zatresao je mrežu "ljubičastih", nakon dodavanja Alesandra Pata glavom. Brazilac Pato je u 41. minutu, nakon jednog kontranapada, povećao na 2:0, a Vargas je u 79. smanjio na 2:1.

Zlatan Ibrahimović je ponovo zaradio crveni karton, pošto je prvi žuti dobio u 77. a tri minuta pre kraja ostavio je saigrače na cedilu, da strepe za važne bodove.

Srpski reprezentativac Adem Ljajić bio je starter u dresu Fiorentine, i pored nedavnih kritika Mihajlovića, ali je na poluvremenu ipak bio zamenjen.

Uz Milan, glavni konkurenti za titulu - igrači Napolija

Fudbaleri Napolija pobedili su u gostima Bolonju rezultatom 2:0 čime su ostali na samo tri boda razlike u odnosu na vodeći Milan. Golove za tim sa juga Italije postigli su Maskara u 30. i Hamšik sa penala u 45. minutu.

Fudbaleri Juventusa zabeležili su pobedu protiv Đenove kod kuće sa 3:2. "Stara dama" je prilično namučila navijače jer je dva puta morala da stiže prednost gostiju.

Đenovljani su poveli već u sedmom minutu, autogolom Bonućija, da bi tek u 50. minutu izjednačio Pepe. Zatim je Floro Flores sedam minuta kasnije izazvao muk na tribinama jer je ponovo goste doveo u prednost. Torinski "crno-beli" su preko Matrija izjednačili u 63. minutu, da bi tek sedam minuta pre kraja Luka Toni doneo tri boda "dami".

Lacio je trijumfom nad Parmom 2:0, golovima Ernanesa i Flokarija, preskočio Udineze i sada se nalazi na četvrtom mestu, koje vodi u Ligu šampiona.

Važne bodove osvojio je Leće u borbi za opstanak trijumfom nad Sampdorijom 2:1 u gostima, dok su nerešenim ishodima završeni susreti Kaljari - Breša (1:1), Bari - Katanija (1:1) i Palermo - Ćezena (2:2).