0
Nedelja 20.02.2011.
18:28 >> 20:21h

Sjajan gol Kuzmanovića u porazu Štutgarta

Fudbaleri Leverkuzena pobedili su danas na svom terenu ekipu Štutgarta rezultatom 4:2 u meču 23. kola Bundeslige.

Kuzmanović postigao fantastičan pogodak, ali Štutgart izgubio u Leverkuzenu

Dva gola za domaći tim postigao je Kisling u šestom i 90. minutu, a po jednom u listu strelaca upisali su se Kastro u 41. i Rajnartc u 82. minutu. Pogotke za goste dali su Harnik u 16. i srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović u 53. minutu.

Srbin je sa preko 25 metara sjajnim šutem pogodio mrežu domaćih za 2:2, ali je Leverkuzen do kraja meča postigao još dva gola i zasluženo je stigao do pobede.

Leverkuzen je ovom pobedom stigao do drugog mesta na tabeli sa 45 bodova, dok je Dortmund prvi sa 55, nakon što je u subotu pobedio Sant Pauli sa 2:0. Štutgart je pretposlednji na tabeli Bundeslige sa samo 19 bodova.

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha pobedili su večeras na svom terenu ekipu Šalkea rezultatom 2:1. Golove za domaći tim postigli su Rojs u 12. i Idrusu u 23. minutu. Jedini strelac za goste bio je Kluge u drugom minutu. Na klupi Borusije debitovao je novi trener Lusijen Favr.