0
Nedelja 16.01.2011.
17:25

Pobede Juventusa, Rome i Lacija

U 20. kolu italijanske Serije A fudbaleri Juventusa ostvarili su pobedu nad Barijem 2:1, Milan je podeli bodove u Lećeu 1:1, Roma je minimalno trijumfovala na gostovanju Ćezeni, Lacio je pobedom nad Sampdorijom 1:0 ponovo na deobi druge pozicije, a čak šest golova viđeno je u Đenovi, gde je domaćin poražen od Udineze 2:4.

Održao Juventus u trci za vrh tabele - Alesandro del Pjero

Posle niza loših rezultata, Juventus je konačno pobedio, ali se propisno namučio protiv Barija u Torinu (2:1). Domaćin je do prednosti stigao na isteku prvog poluvremena preko legendarnog Alesandra Del Pjera, ali su gosti golom Rudolfa stigli do izjednačenja. Vrlo bitan gol i tri boda "staroj dami" doneo je povratnik u Seriju A, Alberto Akvilani u 79. minutu.

Roma i Lacio su do vrednih bodova došli tek u završnicama mečeva. Roma je pobedila na gostovanju Ćezeni pogotkom Simplisija u 89. minutu, dok je a Lacio je na "Olimpiku" golom Kozaka u 84. minutu savladao Sampdoriju.

Fudbaleri Lećea i Milana odigrali su večeras nerešeno 1:1. Gosti su poveli 11. golom u ligi Šveđanina Zlatana Ibrahimovića u 49. minutu, a bod domaćinu doneo je Olivera devet minuta pre kraja meča.

Ekipa Maksa Alegrija je petim remijem u sezoni učinila veliku uslugu svojim pratiocima Napoliju, Laciju, Romi i Juventusu da im se još više približe na tabeli.

Udineze je savladao Đenovu u gostima sa 4:2 (1:1), dok je Breša kod kuće bila bolja od Parme sa 2:0 (1:0).

Jedini remi u nedelju zabeležili su Katanija i Kjevo 1:1, a u subotu je Inter predvođen fantastičnim Dejanom Stankovićem pobedio Bolonju sa 4:1, dok je Napoli odigrao protiv Fiorentine bez golova.

Milan je na prvom mestu sa 41 bodom, a Napoli i Lacio su na drugom i trećem mestu i imaju po 37 bodova, Roma je sakupila 35, a Juventus 34, potom sledi aktuelni šampion sa Inter sa 32 poena, ali uz dva meča manje.