0
Subota 15.01.2011.
23:26

Viljareal slavio, Kani pogodio s centra!

Fudbaleri Viljareala pobedili su večeras na svom terenu ekipu Osasune rezultatom 4:2 u meču 19. kola španske Primere.

Pogodio mrežu sa pola terena - Kani slavi sa saigračima "žute podmornice"

Viljareal je u duelu sa Osasunom na “Madrigalu” došao do 12. prvenstvene pobede, a meč je obeležio fenomenalni gol Kanija sa centra igrališta. Pri rezultatu 1:1 29-godišnji igrač je primetio je da je golman gostiju Rikardo bespotrebno istrčao i preciznim udarcem doneo je prednost svom timu.

Osim Kanija, golove za Viljareal postigli su Ruben u 22, Kapdevila u 65. i Rodrigez u 84, dok su pogotke za goste dali su Vadoc u 48. i Kaleha u 71. minutu.

Saragosa je na svom terenu pobedila Levante 1:0, a jedini gol na meču postigao je Gabi Fernandez u 45. minutu. Bivši napadač Crvene zvezde Dejan Lekić igrao je za tim iz Pamplone od 76. minuta, dok je nekadašnji levi bek Partizana Ivan Obradović presedeo ceo meč na klupi.

Sosijedad je u gostima bio bolji od Hetafea rezultatom 4:0. Junak velikog i ubedljivog trijumfa Sosijedada na gostovanju Hetafeu je Ćavi Prieto, 27-godišnjak rođen u San Sebastijanu koji je celu dosadašnju karijeru proveo u ovom klubu. On je dao vodeći gol iz penala, a u finišu je zabeležio dve asistencije za Aranburua.

Hihon je na svom terenu bio bolji od Erkulesa 2:0, a golove za pobedničku ekipu dali su Baral u prvom i Kases u 29. minutu. A trijumf je zabeležio i Atletik u Bilbaou, pošto je ekipi Santanderu dva gola u prvih deset minuta, a strelci su bili Martines i Munijan. Do kraja je Bolado postigao počasni gol za Rasing, ali to nije bilo dovoljno da se izbegne deveti ligaški poraz.

U nedelju će se sastati: Valensija - Deportivo, Almerija - Real i Barselona - Malaga, dok je duel Atletika i Majorke na programu u ponedeljak.

Prvo mesto na tabeli drži Barselona sa 49 bodova, dok je Real drugi sa 47.